Edukacja

Pomysł na biznes – szkoła językowa

Niestety, polski rynek pracy nie jest nad wyraz optymistyczny. Niskie wynagrodzenie, śmieciowe umowy to praktycznie standard w każdej branży. Wcale nie łatwiej mają osoby, które posiadają spore doświadczenie, kompetencje i wykształcenie, by zajmować określone stanowisko. Oferuje im się zbyt niską płacę i brak możliwości dalszego rozwoju. Jeszcze gorzej jest, gdy posiada się małe dziecko – niby pracodawca nie może brać sytuacji życiowej kandydata pod uwagę, ale praktycznie zawsze padają tego rodzaju pytania. Osoby, które posiadają dzieci, mają niestety mniejsze szanse na zatrudnienie na solidnych warunkach.

Zatrudnij się sam

Jeśli masz fach w ręku, możesz wszystko. Tak naprawdę koniecznym jest optymistyczne nastawienie, cierpliwość i pomysł. Bardzo łatwo wykorzystać niszę w danej branży a innowacyjna propozycja szybko znajdzie poparcie potencjalnych klientów. Co więcej, istnieje przecież możliwość otrzymania dotacji na pierwszy biznes, co znacznie ułatwia start na samodzielnej, zawodowej ścieżce kariery.

Samozatrudnienie to ogrom korzyści. Sam regulujesz godziny pracy. Jesteś szefem sam dla siebie. Masz kontrolę nad wszystkimi działaniami w firmie. Twoje zatrudnienie jest elastyczne – przydaje się to bardzo w przypadku osób, które posiadają wspomniane już dzieci.

Zanim otworzysz firmę, podejmij kilka kroków. Sprawdź konkurencję na lokalnym rynku. Skontroluj również zapotrzebowanie na usługi, które chcesz oferować. Dopiero wtedy układaj profesjonalny biznes plan.

Przykładowy pomysł na biznes – szkoła językowa

Podamy Wam prosty przykład. Osoba, która z wykształcenia jest magistrem filologii angielskiej może ukończyć dodatkowe studia podyplomowe i zostać nauczycielem nauczania początkowego – przyda się to, jeśli otwarta przez nią szkoła językowa ma edukować dzieci. Wiadomo, im więcej ukończonych kierunków i kursów z tego zakresu, tym lepiej.

Początkowo, szkoła może być prowadzona samodzielnie. Wraz z jej rozwojem i coraz większym zainteresowaniem najmłodszych uczniów, można zatrudniać kolejne osoby. Co ciekawe, pomysł na biznes szkoła językowa jest najczęściej pozytywnie odbierany we wszystkich kręgach. Praktycznie nie ma obaw, że osoba starająca się o otrzymanie finansowego wsparcia z Urzędu Pracy czy dotacji unijnych takowego nie otrzyma.

Plan na przyszłość

Co ciekawe, znajomość języków obcych to w dzisiejszym czasach raczej już obowiązek. Doskonale zdają sobie z tego sprawę rodzice dzieci, którzy dbają o ich należyty rozwój. Pamiętaj, że szkoła językowa będzie nie tylko źródłem Twojego zarobku. Stanie się też świetną inwestycją w przyszłość swoich pociech dla rodziców.

 

Dodaj komentarz