Inne

Ślub i wesele w plenerze

Jeszcze do niedawna, ślub na plaży czy górskiej polanie można było oglądać jedynie na filmach. Dzisiaj, jest to realne również w Polsce. Wszystko dlatego, że zmieniły się przepisy dotyczące zawierania ślubów cywilnych – te nie muszą odbywać się tylko w Urzędzie Stanu Cywilnego, ale w dowolnym miejscu, jakie wskażą narzeczeni.

To ogromne ułatwienie i dla niejednej pary wręcz możliwość spełniania najskrytszych marzeń. Urzędowe sale mogą zamienić się w nieziemskie scenerie, dzięki czemu nawet formalny na niezbędnych dokumentach stanie się iście romantyczną chwilą.

A jak zorganizować takie wydarzenie? Plener jest świetnym rozwiązaniem, ale w naszych warunkach atmosferycznych także wielką niewiadomą. Warto więc się dobrze przygotować, najlepiej z pomocą firmy eventowej czy cateringowej, która to pomoże w organizacji każdego elementu.

Najmniejszym problemem nie jest już ustawienie stołów na łące czy zadbanie o ciepłe potrawy. Kłopotem może być jednak nagły deszcz, bo podczas ulewy raczej podniosłych chwil i szalonej zabawy weselnej raczej nie przeżyjemy. Na szczęście, istnieją firmy, takie jak wypożyczalnia namiotów, które oferują białe, idealnie pasujące płachty materiałów, które będą stanowić ewentualne zadaszenie. Warto sprawdzać prognozy pogody i z odpowiednim wyprzedzeniem takowy namiot wypożyczyć. Wtedy możemy być pewni pełnego sukcesu całego wydarzenia, bez żadnych zakłóceń.

Dodaj komentarz