Dom

Mieszkanie idealne dla kawalera

Myślicie, że mieszkanie dla singla płci męskiej jest jedynie przestrzenią do komfortowego wyspania się? Nic bardziej mylnego. Okazuje się, że oprócz rzeczywiście elementów, które wpływają na wygodę i praktyczność funkcjonowania we własnych czterech kątach, panowie coraz chętniej wyrażają swoją osobowość poprzez wystrój wnętrz.

W mieszkaniach singli znajdziemy przede wszystkim kolory, takie jak czerń, szarości oraz biel. Męskie wnętrza nie przewidują ekstrawagancji, ale mogą być również eleganckie i szykowne. Szczególnie teraz, kiedy w światowych trendach od wielu już sezonów króluje styl loftowy w nowoczesnej odsłonie.

Jak więc urozmaicają swoje mieszkania mężczyźni? Metalowe dodatki, rozmaite struktury, takie jak beton czy cegła, akcenty z domieszką miedzi i złota. Do tego akcesoria szklane, z postarzanej ceramiki czy nowoczesnych tworzyw sztucznych, to elementy, które są dla panów pewniakami.

Oczywiście, że męskie wnętrza nie są azylem dla stylu romantycznego, w którym przeważać będą ludwikowskie komody i dekoracje w postaci wazonów, luster czy figurek w kształcie amorków. Znajdziesz w nich jednak coraz częściej tzw. artystyczny nieład. Plakaty na ścianach, zegar, organizer ścienny, mnogość szuflad, barek i wygodna kanapa. To chyba niezbędniki, które są podstawą w mieszkaniu singla.

Warto pamiętać, że męski styl jest o wiele bardziej minimalistyczny. Panowie wybierają mniej mebli i dodatków, bo lubią cieszyć się większą przestrzenią. To oni również znacznie częściej wybierają wyposażenie wnętrz zgodne ze stylem nowoczesnym aniżeli tym vintage. Ponieważ wydają pieniądze na przedmioty rzeczywiście potrzebne, to często są bardzo dobrej jakości. W mieszkaniach mężczyzn nie brakuje elementów skórzanych ani gatunkowego drewna.

Cieszy fakt, że również mężczyźni coraz bardziej zwracają uwagę na design. Wybierają wyposażenie wnętrz, które jest nie tylko praktyczne, ale również modne. Producenci mebli i dodatków coraz częściej dedykują właśnie panom swoje nowe kolekcje.

Dodaj komentarz