Edukacja

Dlaczego języki skandynawskie są coraz bardziej popularne?

Nie bez powodu mówi się, że języki skandynawskie są jednymi z najbardziej przyszłościowych. Przykładowo Norwegia jest przecież jednym z najbogatszych krajów na świecie więc nic dziwnego, że coraz więcej Polaków pragnie wyjechać do krainy fiordów i tam rozpocząć pracę zarobkową. Głównie z tej przyczyny język ten jest coraz bardziej popularny a kursy, na jakich można rozpocząć jego naukę oferowane są przez liczne szkoły.

Chociaż wydaje nam się, że język norweski może być trudny to okazuje się, że jest dużo łatwiejszy niż język polski. Lektorzy, którzy prowadzą kursy norweskiego w Gdyni przyznają, że już po kilku tygodniach intensywnych lekcji, kursant jest w stanie porozumieć się z Norwegiem w jego ojczystym języku. Do wyboru są zresztą kursy prowadzone na różnych poziomach i w różnych trybach. Można wybrać te, które odbywają się w weekendy bądź codziennie – wiele zależy od potrzeb kursanta i jego wolnego czasu.

Pamiętajmy, że chociaż w skrajach skandynawskich można znaleźć pracę nawet bez znajomości języka obcego to umiejętność komunikowania się na przykład w języku norweskim z całą pewnością pomoże zdobyć dużo lepsze zatrudnienie – na lepszych warunkach i lepiej płatną. Warto więc poświęcić trochę czasu na naukę, by późnej szybko przełamać barierę językową.

Dodaj komentarz