Dom

Czy warto kupować antyki?

Z całą pewnością antyki to dobra inwestycja natomiast zanim wydamy na tego rodzaju meble większość naszych oszczędności należy dobrze przemyśleć planowane przedsięwzięcie.

Rynek antyków w Polsce rozwija się w ogromnym tempie. Nie brakuje u nas prawdziwych „perełek”, które kosztują krocie. Pamiętajmy jednak, że nabywając stare meble musimy się na tym znać. Jeśli chcemy być posiadaczami drewnianej sztuki w tym wydaniu a nie mamy pojęcia o jej wartości to do antykwariatów czy na tzw. targi staroci lepiej wybierzmy się ze specjalistą.

Nabywając antyk należy sprawdzić jego sygnaturę, rok pochodzenia, twórcę, musimy określić jego stan, ewentualne przeróbki. Trzeba wiedzieć, że wartość mebla jest wysoka tylko wtedy, gdy nie został on zmieniony inaczej aniżeli pierwowzór. Meble antyczne można odnawiać, ale nie można ich zmieniać. Renowacja mebli musi być zgodna z pierwowzorem, robionym w całości ręcznie.

Jeśli staniemy się posiadaczami tych jakże wartościowych przedmiotów to należy o nie odpowiednio dbać. Antyki są świetną inwestycją, przechodzą z pokolenia na pokolenia, zwiększając swoją wartość. To meble z duszą, które widziały ogrom dziejów historycznych. To nie tylko oryginalny i ponadczasowy element dekoracyjny wystroju każdego wnętrza. To mebel, który nadaje charakteru i tworzy unikalny, dostojny klimat pomieszczenia.

Dodaj komentarz