Budownictwo

Woda do podlewania kwiatów

Nie wystarczy jedynie posadzenie roślin w odpowiedniej ziemi, by te mogły pięknie rosnąć, cudownie kwitnąć czy dawać obfite plony. Aby mogły się rozwijać, niezbędna jest woda. Okazuje się jednak, że nawadnianie roślin musi odbywać się w umiejętny sposób. Przedstawiamy wskazówki, dzięki którym Twój ogród będzie zachwycał każdego dnia.

Przede wszystkim podlewaj roślinność zgodnie ze wskazaniami, jakie dotyczą konkretnych gatunków. Jedne kwiaty lubią dużą ilość wody, inne nie tolerują przelewania. Zawsze za to nawadniaj rośliny wczesnym rankiem albo wieczorem, nigdy w pełnym słońcu. Masz na to ogromny wpływ, chyba że spadnie obfity deszcz. Wodę opadową też oczywiście należy wykorzystywać. To przecież darmowy system nawadniania, do tego wykazuje ogrom właściwości odżywczych. Z całą pewnością dobrze jest zainwestować w zbiornik na deszczówkę. Wyczyść dokładnie dach i rynny, po których woda opadowa będzie spływać i napełniać zbiorniki na deszczówkę. Ta bezpłatna woda będzie idealnym źródłem w okresie suszy, dzięki niej nie będzie trzeba korzystać z kranówki.

No właśnie, jeśli wspominamy już o wodzie z sieci wodociągowo kanalizacyjnej, należy potwierdzić, że ta nie jest zbyt dobra dla kwiatów. Zawiera dużo chloru i innych związków chemicznych, które są szkodliwe dla zieleni. To dlatego o wiele bardziej przyda się centrala deszczowa do gromadzenia deszczówki. Dzięki niej będziemy podlewać ogród wodą dobrą i przecież darmową.

Dodaj komentarz