Edukacja

Edukacja w Polsce a na świecie

Czy wiecie, że Polska zajęła wysokie, bo 14 miejsce w rankingu, który podsumowuje poziom edukacji na świecie? W tymże zestawieniu wzięto pod uwagę aż 50 krajów z różnych zakątków kuli ziemskiej. Mamy się z czego cieszyć, czemu więc ciągle marudzimy?

Okazuje się, że szkoła podstawowa w naszym kraju to przede wszystkim obawy, ale nie dzieci tylko rodziców. Zmieniający się ciągle system edukacji w Polsce i naszym zdaniem, niedostatecznie wykształcona w tym celu kadra pedagogiczna odbija się na poziomie nauki. Nic bardziej mylnego, bowiem Polskie szkoły nadal trzymają wysokie standardy nauczania.

Bez względu na to, czy dzieci pójdą do szkoły jako 6-latki czy 7-latki, program będzie dla nich odpowiedni. Coraz częściej zwraca się tez uwagę na indywidualne potrzeby każdego ucznia. W tym aspekcie gonimy zachodnie kraje europejskie, które już dawno postawiły na rozwój każdego dziecka i odeszły od traktowania klasy jako ogół, jednolitą grupę. Warto pamiętać, że każdy z nas jest inny, ma inne zainteresowania, oczekiwania, potrzeby, inaczej też przebiega nasz rozwój, edukacja musi być więc właściwie dopasowana, by rzeczywiście była rzetelna.

Zdają sobie z tego sprawę dyrektorzy szkół przede wszystkim niepublicznych, którzy oprócz standardowego, obowiązkowego programu nauczania, oferują swoim uczniom również te autorskie, dodatkowe. Takie placówki funkcjonują niemalże w każdym mieście w Polsce. Nieopodal Warszawy znaleźć je można, w takich miejscowościach jak Otwock, Józefosław, Marki czy Piaseczno. Również rodzice dzieci, którzy naukę pobierają w tradycyjnych, publicznych szkołach mają powody do zadowolenia. Tam również coraz częściej patrzy się na dobro każdego dziecka.

Dodaj komentarz