Dzieci

Wiosna w przedszkolu

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami a wraz z nią koniec nudy w przedszkolnych salach. To czas, kiedy wreszcie będzie można poganiać na placu zabaw czy wybrać się wraz z grupą przedszkolaków na długi spacer po pobliskim lesie.

Wiosna w przedszkolu to zdecydowanie barwny czas. Ciepłe dni sprzyjają aktywności dzieci. Sama kadra pedagogiczna ma również większe pole do popisu, bo to właśnie pogoda daje sprzyjające warunki do organizacji rozmaitych zajęć.

Rodzice, którzy chcieliby poznać codzienny tryb spędzania czasu dziecka w placówce przedszkolnej właśnie w okresie wiosennym, powinni zajrzeć na stronę www wybranego obiektu. Te najlepsze zamieszczają zdjęcia oraz informacje o przewidzianych atrakcjach – wystarczy wpisać hasło typu „przedszkole Ursus”, by je poznać.

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że wiosna to nader kreatywny czas. To szereg prac plastycznych, rozwojowych intelektualnie, ale również sprawnościowych – zawody na placu zabaw czy gry zespołowe usprawniają motorykę ruchu, ale uczą też pracy w grupie i pokazują, jak zdrowo rywalizować. Wspólna nauka, jaka przebiega na rozrywce i wspólnej zabawie to idealny sposób na przyswajanie wiedzy, ale też relaks i integrację maluchów.

Warto przy tym dodać, że to pora, w której mijają liczne przeziębienia i choroby. To okres, w którym do placówek przedszkolnych uczęszcza największa liczba dzieci.

 

Zobacz także:Jak wybrac przedszkole ? Na co zwrocic uwagę?

Dodaj komentarz