Uroda

Walka z trądzikiem w gabinecie kosmetycznym

Trądzik – problem wielu z nas, który nie może być określany jedynie zdrowotnym. Ze względu na częstą widoczną lokalizację, jest powodem wielu kompleksów i niepewności siebie. W związku z tym w gabinetach kosmetycznych bardzo często podejmowana jest walka z problematycznymi zmianami trądzikowymi.

Każdy gabinet kosmetyczny ma w swojej ofercie zabiegi, określane jako oczyszczające. Wiąże się to z dużą powszechnością problemów powodowanych zanieczyszczeniami skóry. Trądzik jest jednak bardzo charakterystycznym stanem skóry, który nie reaguje w takim samym stopniu na wiele zabiegów kosmetycznych. Oprócz tego warto mieć na uwadze, że nie ma jednej skutecznej metody, która zawsze pomoże zredukować zmiany trądzikowe. Jest to kwestia indywidualnych uwarunkowań skórnych i zdrowotnych, a także rodzaju samego trądziku. W związku z tym wspomaganie leczenia trądziku w gabinecie, wraz z terapią zalecaną przez dermatologa, nazywane jest często właśnie „walką”.

Dotychczas bardzo popularnym zabiegiem wykorzystywanym w leczeniu trądziku było manualne oczyszczenie twarzy. Polega ono w dosłownym tłumaczeniu na wyciskaniu niedoskonałości, po poprzednim przygotowaniu twarzy za pomocą rozpulchniającej maski i pary wodnej. Choć zabieg zakończony jest najczęściej specjalnym odkażeniem, coraz częściej się od niego obchodzi. Powodem jest możliwość zwiększenia stanu zapalnego w skórze, a także powstania blizn.

Coraz częściej do redukcji zmian trądzikowych w gabinecie kosmetycznym wykorzystywane są peelingi złuszczające, w tym najczęściej chemiczne oraz mechaniczne, a także retinoidy. Wszystkie te metody mają głównie działanie oczyszczające i złuszczające. Pobudzają przy tym głębsze warstwy skóry, co pozwala na zmniejszenie blizn potrądzikowych oraz przebarwień, poprawiając przy tym wygląd skóry. Popularne są także terapie łączone – złuszczanie + mezoterapia, które dają jeszcze lepsze efekty (dostępne, np. w Olender Beauty Spot w Radomiu).

W walce z trądzikiem używany jest także coraz częściej laser. Istnieje kilka metod tego typu terapii. Główna różnica leży w tym przypadku w stopniu inwazyjności jednej z nich. Tak jak w przypadku innych zabiegów, również tym razem ilość powtórzeń oraz intensywność terapii może być różna w zależności od indywidualnych czynników. Często laser uważany jest też za „ostatnią deskę ratunku” w kwestii trądziku.

Ze względu na to, że trądzik jest stanem chorobowym skóry, zmniejszenie jego objawów powinno być połączone z leczeniem medycznym. Oprócz tego, osiągane efekty mogą być bardzo różnorodne i przychodzić w różnym czasie, na co również warto się przygotować, wybierając się do gabinetu kosmetycznego.

Dodaj komentarz