Uroda

Makijaż wieczorowy – ponadczasowa klasyka

Życie wieczorowe rządzi się swoimi prawami. Przyciemnione światła, imprezowy klimat, ale też chęć wyróżniania się olśniewającym wyglądem. Aby zabłysnąć, należy skupić się nie tylko na kreacji. Dopracowany powinien być również makijaż wieczorowy. Jakie metody jego wykonywania są najbardziej klasyczne i ponadczasowe?

Makijaż wieczorowy wywołuje dość jednoznaczne skojarzenia – intensywne, ciemne barwy, błysk i elegancja. W przeciwieństwie do makijażu dziennego, gdzie istotne jest zachowanie delikatnej równowagi między oznaczeniem oczu, a ust, w przypadku wieczorowego wizerunku, liczy się przede wszystkim efekt „wow”. Skromność nie jest tu więc wskazana. Możliwe jest zarówno intensywne, ciemne „kocie oko” lub mocno zaakcentowane usta, a nawet oba jednocześnie.

Najbardziej znanym rozwiązaniem w makijażu wieczorowym jest tzw. smokey eyes. Charakterystyczne „przydymione oko” charakteryzuje się wyjątkowym, przyciągającym spojrzenie efektem cieniowania. Jego wykonywanie rozpoczynane jest od stosunkowo jasnych barw, przechodząc przez nieco ciemniejsze, pośrednie tony, najczęściej kończąc na czerni lub innych głębokich barwach. Klasyczne szaro-czarne smokey eyes może mieć różny stopień intensywności, w zależności od urody osoby, u której będzie on wykonywany. Odrobina koloru również nie powinna zaszkodzić, warto jednak zastanowić się nad jego wyborem, aby reszta wizerunku dobrze z nim współgrała. Jeśli decydujemy się na większą niż standardową ilość błysku w makijażu wieczorowym oczu, usta powinny w mniejszym stopniu przyciągać uwagę innych. Brokat na powiekach, uzupełniony może być z kolei stonowanym odcieniem ust, dzięki czemu to oczy będą w centrum uwagi.

Klasyczna czerwień – to pierwsze skojarzenie, jeśli chodzi o usta w makijażu wieczorowym. Szczególnie dobrym rozwiązaniem na wielkie wyjścia będzie czerwona pomadka o matowym wykończeniu. Taka formuła kosmetyku gwarantuje dużą trwałość i kojarzy się z elegancją. Jeśli właśnie takie rozwiązanie wydaje się najbardziej trafne, idealnie komponować się z nią będzie klasyczna, czarna kreska wykonana eyelinerem. W tym przypadku świetnie sprawdzą się także mocno wytuszowane rzęsy oraz widocznie rozświetlona cera.

Wykonanie makijażu wieczorowego może wymagać odrobinę praktyki, by w dniu wielkiego wyjścia wyglądał idealnie. Przy jego wykonywaniu, warto postawić na klasyczne, niezawodne rozwiązania lub zdecydować się na profesjonalny makijaż wieczorowy gdańsk, który na pewno zachwycą naszych bliskich i przykują spojrzenia nieznajomych.

Dodaj komentarz