Edukacja

Kto może pracować na podnośnikach?

Praca na wysokościach nie jest dla każdego. Oczywiście, nie tylko rezygnują z niej osoby, które mają lęk wysokości. Przeciwwskazaniem są też różnego rodzaju problemy zdrowotne oraz niedyspozycja fizyczna. Operatorem podnośnika może zostać tylko pracownik, który uzyska odpowiednie w tym celu pozwolenia.

Ponieważ podnośniki koszowe czy nożycowe są wykorzystywane coraz powszechniej w różnych branżach, to nie brakuje chętnych, którzy zgłaszają się do autoryzowanych ośrodków celem odbycia profesjonalnego szkolenia. Takie ośrodki znajdują się na terenie całego kraju. Można je łatwo znaleźć wpisując w wyszukiwarkę hasło typu „szkolenia podnośniki Lublin” czy podając jakiekolwiek inne miasto.

Przyszły operator przechodzi około 14-dniowy kurs. W trakcie jego trwania zdobywa wiedzę teoretyczną – na przykład z zakresu zachowania należytego bezpieczeństwa oraz praktykę. Egzamin również podzielony jest na właśnie takie dwie części. Tylko zdanie obu etapów z wynikiem pozytywnym pozwala uzyskać niezbędny certyfikat. Wtedy można legalnie obsługiwać podnośniki danego typu.

Dodaj komentarz