Dom

Dlaczego gotowy projekt domu jest lepszy niż indywidualny?

Katalogowy projekt domu może wydać się sztampowy. Przecież realizując najważniejszą inwestycję życia, chcemy, by nasza nieruchomość była wyjątkowa, jedyna w swoim rodzaju. Okazuje się jednak, że projekty, jakie przedstawiają nam eksperci, nierzadko są właśnie doskonałym rozwiązaniem.

Przede wszystkim gotowe projekty domów są dopracowane w każdym szczególne. Można wybrać dokładnie taki projekt, który odpowiada warunkom, jakie panują na działce. Pamiętajmy, że nie zawsze wybudujemy dom marzeń, bo trzeba patrzeć chociażby na plany zagospodarowania przestrzennego i udzielane w związku z tym pozwolenia na budowę. Dana nieruchomość może stanąć tylko na odpowiedniej działce, patrząc choćby na jej wymiary i sąsiedztwo innych obiektów mieszkalnych. Wybierając projekt gotowy mamy więc pewność, że dom będzie spełniał wszystkie normy.

Co więcej, firmy, które oferują gotowe projekty domów, mają tak obszerne katalogi, że inwestor nie musi martwić się wyborem. Znajdzie dokładnie taki, który zakłada właściwy metraż i rozkład pomieszczeń. Fachowcy tej branży potwierdzają również, że nawet gotowe projekty mogą ulegać modyfikacji. Wiele zależy od indywidualnych potrzeb inwestora.

Jest jeszcze jedna zaleta, na którą nie zawsze zwraca się uwagę. To cena. Gotowy projekt będzie zawsze tańszy niż ten tworzony na miarę. Wszystko dlatego, że nie wymaga poświęcenia tak dużego czasu projektanta. Robienie indywidualnego projektu może trwać nawet długie tygodnie, bo wszystko musi być zaplanowane od początku i dostosowane nie tylko do oczekiwań właściciela przyszłej nieruchomości, ale też wymogów urzędów. W przypadku gotowego projektu omija się tę procedurę i zyskuje czas. Koszty warto brać pod uwagę i należy je ciąć tam, gdzie tylko można. Inwestycja budowy domu jest i tak na tyle duża, że z całą pewnością pochłonie wszystkie oszczędności. Każda decyzja musi być przede wszystkim dobrze przemyślana przez przyszłego właściciela nieruchomości, ale warto, by brał on też pod uwagę sugestie specjalistów.

Dodaj komentarz