Usługi

Czy prawnik pomoże przy uzyskaniu odszkodowania z biura podróży?

Hotel daleki od ustalonego wcześniej standardu, brak informacji o zmianie, jedzenie złej jakości, czy problemy z ubezpieczeniem — są to jedne z najczęstszych przyczyny skarg i odszkodowań od biur podróży. Każdy powinien pamiętać, że polskie prawo gwarantuje możliwość roszczeń do biura podróży w związku z niewywiązaniu się z umowy.  Niestety  coraz częściej poszkodowani klienci nie korzystają z ubezpieczenia od a do z. To poważny błąd.

Rosnąca ilość skarg na biura podróży

Według szacunków biura rzecznika konsumentów w sezonie wakacyjnym i tuż po nim, do biur prawników puka nawet po kilkadziesiąt niezadowolonych klientów. Każdego roku do Polskiej Izby Turystyki wpływa 170 skarg, a większość z nich dotyczy właśnie sezonu letniego. 

Kiedy należy zatrudnić prawnika do pomocy w walce z biurem podróży?

Biura podróży są jednak bardzo dobrze przygotowane na możliwość reklamacji. Większość szybko przychylają się do małych roszczeń, ale o te naprawdę duże trzeba srogo walczyć. Wtedy nieoceniona może się okazać pomoc doświadczonego prawnika. Warto jednak wcześniej wykupić dobre ubezpieczenia od a do z, żeby mieć szansę na uzyskanie odszkodowania.

Doświadczony prawnik pomoże w zawiłościach administracyjnych i w sprawdzeniu, czy warunki umowy z biurem podróży były zgodne z normami prawniczymi. Prawnik wskaże instytucje, do których możemy się udać na skargę oraz pomoże w jej napisaniu. W ostateczności będzie nas reprezentował przed sądem lub mediatorem.

Czytaj więcej: Butelka filtrująca – dlaczego warto z niej korzystać?

Prawnik może też zasugerować wydanie opinii biegłego z zakresu turystyki. Taki biegły wykona ekspertyzę z zakresu prawa turystycznego oraz opisze normy biznesowe dla tego dziedziny. Pomoże też w wycenieniu szkody spowodowanej przez niedbałość biura.

 

Dodaj komentarz