Motoryzacja

Czy jazda na gaz jest dużo tańsza?

Okazuje się, że instalacja gazowa w samochodzie najczęściej zwraca się już po roku funkcjonowania. Wszystko dlatego, że gaz jest o połowę tańszy niż benzyna. Właśnie dlatego instalacje LPG cieszą się wciąż niesłabnącą popularnością.

Instalacja kosztuje tak naprawdę sporo, bo od 2 do nawet 10 tysięcy złotych. Jest jednak opłacalna. Od razu uprzedzimy pytania o różnice w cenie. Wpływa na nią jakość wybranych do instalacji komponentów, ale nie tylko. Wpływ ma również model auta, moc silnika i wybrany warsztat, który zajmuje się instalacja autogaz. Nigdy nie należy kierować się jedynie ceną, a raczej wiedzą i doświadczeniem fachowców, którzy mają zająć się montażem. Nigdy nie kupujmy używanych elementów instalacji, bo mogą być uszkodzone.

Bezsprzecznie jednak instalacja gazowa jest opłacalna. Powinni o niej pomyśleć nie tylko kierowcy, którzy podróżują często, ale także ci, którzy za kierownicę siadają sporadycznie. Gaz opłaca się zarówno przy jeździe szybkiej, jak i tej po mieście. W każdym przypadku należy dodatkowo wdrożyć zasady eco drivingu, czyli ekonomicznej jazdy. Wtedy można liczyć na jeszcze większe oszczędności.

Dodaj komentarz