Dzieci

Czy dzieci powinny korzystać z nowych technologii?

Dzieci grające w piłkę lub bawiące się na świeżym powietrzy to coraz rzadszy widok. Niegdyś zabawa połączona z aktywnością ruchową cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych. Wszystko za sprawą łatwego dostępu do nowych technologii, które są coraz bardziej dostępne zarówno w dużych miastach, jak i małych miejscowościach.

W mediach można spotkać się z opiniami, że wiele rozwiązań technologicznych niesie za sobą problemy wśród dzieci. Taki pogląd jest dosyć ogólny, ponieważ nad dostępem do dzisiejszej technologii powinni czuwać rodzice. Tylko kontrola rodzicielska pozwala ograniczyć nadmierne używanie telefonu, komputera, czy tabletu. Bez niej dziecko będzie spędzać długie godziny, zajmując się oglądaniem bajek lub graniem w gry.

Postęp technologiczny niesie za sobą również rozwiązania, które pozytywnie wpływają na rozwój dzieci. Przykładem mogą być zabawki interaktywne, które pełnią funkcję edukacyjną i wychowawczą. Takie zabawki odgrywają istotną rolę w świecie maluchów, ponieważ pozwalają lepiej poznać i zrozumieć świat, który ich otacza. Ponadto zabawa z wykorzystaniem Magicznego Dywanu jest połączeniem zarówno wartości edukacyjnych, jak i aktywności ruchowej. Interaktywny projektor jest urządzeniem, które jest wykorzystywane w przedszkolach, szkołach i wyposażenie sali zabaw.

Magiczny Dywan uczy, bawi i rozwija za sprawą specjalnie przygotowanych pakietów gier. Każdy z nich ma inne cele, dlatego dzieci mogą grać w gry, które służą do nauki bieżących przedmiotów szkolnych, programowania, czy języków obcych. Mali uczestnicy, będąc cały czas w ruchu, mogą skakać i tupać po elementach, które wyświetlają się na podłodze. Kontakt z nimi jest elementem zadania, jakie mają do wykonania, w ten sposób mogą grać w piłkę, odpowiadać na pytania, czy układać klocki. W trakcie dobrej zabawy dzieci uczą się, co jest pożądane podczas prowadzenia zajęć z wykorzystaniem projektora interaktywnego.

Dodaj komentarz