Zdrowie

Butelka filtrująca – dlaczego warto z niej korzystać?

W dobie czasów, gdy dbanie o naturalne zasoby naszej planety staje się naszym głównym zadaniem, butelka filtrująca pełni ważne zadanie. Nie tylko redukuje ilość generowanego plastiku, ale także dodatkowo oczyszcza wodę, którą pijemy. Czy są jeszcze inne, dodatkowe przesłanki, dla których warto zakupić butelkę z filtrem?

Więcej informacji na temat butelki filtrującej z filtrem: https://www.mocsokow.pl/jonizatory-wody/593-i-water-600-8809387590085.html

Butelka z filtrem – jak to działa?

Butelka z filtrem węglowym jest skonstruowana tak, aby przefiltrowywać wiele rozmaitych rzeczy, które znajdują się w wodzie z kranu. Głównie filtruje zanieczyszczenia, które znajdują się w kranówce, takie jak: chlor, rdzę, metale ciężkie, piasek. Należy pamiętać, że te zanieczyszczenia się ujemnie naładowane, dlatego filtr zawierający aktywny węgiel przyciąga je do siebie i neutralizuje. Wielu z nas zadaje sobie pytanie, skoro butelka z filtrem filtruje zanieczyszczenia, czy nie pozbawia wody cennych składników i minerałów? Odpowiedź jest prosta, nie. Specjalny mechanizm zawarty w filtrze pozwala mu przepuszczać cenne minerały takie jak magnez, bez straty dla pitej wody.

Butelka na wodę z filtrem węglowym – czy to zdrowe?

Filtr węglowy obecny w butelce nie szkodzi naszemu organizmowi, gdyż węgiel w niej zawarty to węgiel aktywny, który nie powoduje żadnych niepożądanych następstw. Możemy używać go bezpiecznie i cieszyć się przefiltrowaną i oczyszczoną wodą. Węgiel aktywny był przez lata podawany nam przez nasze mamy i babcie na dolegliwości żołądkowe, dlatego jest w pełni zdrowy i bezpieczny.

Czy butelka na wodę z filtrem jest opłacalna?

Ceny butelki wahają się w zależności od firmy i pojemności, jednak jest to wydatek, który szybko się zwraca, gdyż cena wody z kranu jest zdecydowanie tańsza niż butelki mineralnej w plastikowym opakowaniu. Małe butelki kosztują kilkadziesiąt złotych i w zależności od zamontowanego filtru starcza ona na miesiąc użytkowania albo przefiltrowanie 150 litrów wody. Wystarczy to przemnożyć przez cenę jednej butelki wody i oszczędności widać jak na dłoni.

Dlaczego warto kupić butelkę filtrującą?

Jakie są zalety butelek filtrujących? Przede wszystkim to duża oszczędność wody i zasobów sztucznych opakowań. Nawet wymieniając filtr i butelkę zgodnie z wytycznymi producenta, produkujemy mniej plastiku niż w przypadku korzystania z wody butelkowanej. Dodatkowo nie musimy jej kupować i przynosić do domu, co dla niektórych może być argumentem przemawiającym za butelkami z filtrem. Butelki są bardzo funkcjonalne, możemy ją zawsze napełnić i mieć przy sobie w każdej sytuacji.

Dodaj komentarz