Na czym polega zatrudnianie cudzoziemców w Polsce?

  • 0
zatrudnienie cudzoziemców

Na czym polega zatrudnianie cudzoziemców w Polsce?

Category : Praca

Od kilku lat zatrudnianie cudzoziemców w Polsce jest głośnym tematem w mediach i internecie. Z różnych stron można słyszeć mieszane opinie dotyczące korzyści i legalności przebywania pracowników z zagranicy. Nie mniej jest to istotny temat, który ma wpływ na gospodarkę i branże, w których zatrudniane są takie osoby.

Zatrudnienie cudzoziemców w Polsce jest powszechnym zjawiskiem od kilkunastu lat. Z roku na rok można zauważyć rosnącą ilość osób, które decydują się pracować w naszym kraju. Jest to normalny proces mający miejsce w wielu krajach Unii Europejskiej. Takie rozwiązanie pozwala uzupełnić braki kadrowe, dlatego staje się coraz bardziej powszechne. Trzeba mieć również na uwadze fakt, że w ostatnich latach wyjechała za pracą znaczna ilość naszych rodaków. Dlatego przyjazd pracowników z zagranicy pozwala w pewnym stopniu zredukować braki w niedoborze rąk do pracy.

Niestety zatrudnianie osób przyjeżdżających do Polski za pracą nie jest lekarstwem na brak specjalistów w każdym zawodzie. Obecnie są branże, w których ciężko jest znaleźć właściwych fachowców, którzy dysponowaliby odpowiednimi kwalifikacjami i umiejętnościami. Dochodzi do tego znajomość języka, która może stanowić poważną barierę. Najczęściej obcokrajowcy zatrudniani są przy pracach związanych z budownictwem, produkcją i innymi pracami fizycznymi.

Głównym powodem zachęcającym pracowników z zagranicy do pracy w Polsce są wyższe zarobki. Można tutaj zauważyć znaczącą różnicę w porównaniu do zarobków, które mogliby uzyskać na rodzimym rynku pracy. Ponadto koszty utrzymania nie są rażąco w wyższe niż w niektórych krajach, z których przyjeżdżają osoby do pracy u nas. Dochodzi to tego długotrwała perspektywa pozwalająca podnieść swoje kwalifikacji, które zwiększą atrakcyjność pracownika na rynku pracy w swoim kraju.

Kwestia legalności pobytu takich osób budzi często wiele kontrowersji. W przypadku zatrudnienia obcokrajowców z legalnym pobytem naprzeciw wychodzą agencje pośrednictwa pracy. Do obowiązków takiej agencji należy zapewnienie legalnego pobytu osobom, które zdecydowały się wyjechać z kraju za pracą. Ponadto wszelkie formalności związane z zatrudnieniem takiej osoby załatwiane są w legalny sposób, co stanowi optymalne rozwiązanie dla firm poszukujących takich pracowników.


Leave a Reply

Polecane strony

Przedszkole anglojęzyczne Warszawa
Medycyna podróży
odstraszanie gołębi
wykaz biegłych sądowych
olej ze słodkich migdałów
deratyzacja warszawa
mycie okien warszawa
Gry szkoleniowe przykłady
Standy reklamowe
tanie przelewy do anglii
producent okien
Wycieraczki hybrydowe
previous arrow
next arrow
Slider